NFL: Bradyék megalázták a Houston Texanst!

""

Az NFL alapszakaszának a 14. fordulójában csapott össze egymással a New England Patriots (10-3) és a Houston Texans (11-2), azaz az AFC főcsoport két legerősebb csapata. A csúcsmérkőzést a Texans kezdhette. A texasi csapat Arian Foster 12 yardos futásával kezdett, de illegális formáció miatt a Houston egy 5 yardos büntetést kapott. A Texans még a saját térfelét sem tudta átlépni az első támadásában. Következhetett a Patriots, amely egy pazar drive-val kezdte a találkozót. Tom Brady a támadás végén egy 7 yardos touchdown passzt adott Aaron Hernandez-nek, aki a hatpontos elkapása előtt visszaszerzett egy szabad labdát! Érdekesség, hogy Brady egymás után a 45. találkozóján adott legalább egy TD passzt.

A drive-ban Wes Welker-nek is volt egy jó elkapása, így sorozatban a 107. mérkőzésén jegyzett legalább egy jó elkapást. A Texans a második támadásában eljutott a Pats 21 yardos vonaláig, majd Matt Schaub eladta a játékszert. Az interception-t Devin McCourty jegyezte. A New England kihasználta a labdaszerzést, ugyanis Brady egy 37 yardos hatpontos passzt adott Brandon Lloyd-nak. A felvonás utolsó támadását a Texans vezethette, de a Patriots védelme ezúttal is megállította Schaubékat. A drive-ban egy sack következtében elejtette a labdát az irányító, de a center, Chris Myers visszaszerezte a játékszert. Az első negyed után a hazaiak 14-0-ra vezettek.

A második felvonásban a Patriots vezethette az első támadást. A hazaiak 8 play alatt 70 yardot haladtak előre, nem mellesleg a drive végén Brady egy 4 yardos TD passzt adott Hernandez-nek. Stephen Gostkowski extrapontja után már 21-0-ra vezetett a New England. Érdekesség, hogy a támadásban harmadik és 10-nél Brady-nek volt egy rossz passza, de Danieal Manning szabálytalansága (pass interference) miatt folytathatta a drive-ját a hazai együttes. A Texans valamivel több, mint egy percig tartotta magánál a labdát, majd puntra kényszerült. A Houston védelme összekapta magát és a mérkőzésen először megállította a Pats támadását. A vendégek offensive egysége viszont továbbra is szenvedett. A Texans eljutott a Pats 33 yardos vonaláig, majd egy negyedik és 5 yardos szituáció következett.

Schaubék azonban nem tudták megoldani ezt, így a Pats-hez került a labda. A New England, még a saját térfelét sem tudta átlépni, így következhetett Meskó Zoltán puntja. A texasi együttesen érződött a nyomás, hogy mindenképpen pontokat kell szereznie, de a hazaiak védelmével ezúttal sem tudott mit kezdeni. Érdekesség, hogy a támadás végén Schaubék ismét megpróbálkoztak egy negyedik kísérlettel, de másodszorra sem tudták megoldani ezt a helyzetet. A játékrész végén a Patriots-nak és a Texans-nak is volt egy-egy rossz támadása. Az első félidő után a New England 21-0-ra vezetett a Houston ellen.

""

A második félidőt a New England Patriots kezdte. A hazaiak 6 play alatt csak 15 yardot haladtak előre, majd következett Meskó puntja. A Houston Texans sem lehetett büszke az első drive-jára, ugyanis a vendégek csak 9 yardot tudtak felmutatni. A New England a következő támadásában tovább növelte az előnyét. Brady negyedik TD passzát (63 yard) az a Donte Stallworth kapta el, akit december 3-án igazolt vissza a Pats. A harmincöt esztendős irányítónak ez volt a 18. olyan mérkőzése, amelyen legalább négy touchdown passzt jegyzett, ezzel az örökranglista negyedik helyére jött fel.

Gostkowski extra pontja után már 28-0-ra vezetett a Patriots. A Houston egy remek támadást vezetett (7 play, 88 yard, 3:37 perc), amelynek végén Arian Foster futott touchdown-t. A huszonhat esztendős Foster-nek ez volt a 14. futott TD-je a szezonban. A Texans védelme parádés teljesítményt nyújtott, ugyanis a Pats nulla yarddal zárta a támadását. A New England védelme sem maradt el. Vince Wilforkék közel másfél perc alatt megállították a vendégek drive-ját. A negyed utolsó támadását a hazaiak vezethették. Bradyék a negyedik játékrészben folytathatták a drive-jukat.

A negyedik felvonás elején a Patriots eldöntötte a mérkőzést. Danny Woodhead futhatott volna touchdown-t, de J.J. Watt kiütötte a kezéből a labdát. A szabad játékszert az end zoneban kaparintotta meg Lloyd, aki a második touchdown-ját érte el a találkozón. Gostkowski extra pontja után már 35-7-re vezetett a hazai együttes. A Texans támadása közel két és fél percig tartott, majd következett egy punt. A Patriots a következő drive-jában tovább növelte a két csapat közti különbséget. Stevan Ridley egy 14 yardos futás után ünnepelhetett hatpontost. A Texans-ban a komoly hátrány miatt már nem Matt Schaub, hanem T.J. Yates irányított.

Az új QB sem hozta meg az áttörést, így a labda visszakerült a New Englandhez. A másik oldalon is irányítócsere volt. Tom Brady helyén Ryan Mallett folytathatta. A ” Back-up QB” nem mutatkozott be túl jól, ugyanis eladta a labdát. Az interception-t Shiloh Keo jegyezte. A szerzett labdát touchdown-ra váltotta a Texans. Yates egy 1 yardos futás után ért el hatpontost. Mivel a mérkőzésen több pont már nem született, így a New England Patriots 42-14-re győzte le a Houston Texans-t. A győztes csapat sorozatban a 20. hazai mérkőzését nyerte meg decemberben!